GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-11-2023 16:50

HAKAN KOŞTU 4.5 YILDA BERGAMA’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

2 yıllık pandemi döneminde tüm hizmetlerin durmasına rağmen Bergama için taşın altına elini koyan Hakan Koştu 4.5 yılda 45 bin ton sıcak asfalt, 300 bin metrekare kilit parke döşeyerek Bergama’nın çehresini değiştirdi.

HAKAN KOŞTU 4.5 YILDA BERGAMA’NIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

BÖLGENİN YAŞAM ALANI ZEYTİNPARK

    Şehrimizin imajına değer katmak ve halkımızın sosyal alanlarını artırmak amacıyla 37 bin metrekare alanda kurulan Zeytinpark, yılbaşında tamamlanması beklenen Millet Bahçesi ve Çamlıpark, her mahallede parklar, basket sahaları, kırsal mahallelerde ve merkezde halı sahalar, açık spor tesisleri ile bölge halkı tarihinde görülmemiş yatırım ve düzenlemelere kavuştu.

ESKİ YOLLAR TARİH OLUYOR

    Bergama’mızın kanayan yarası yol sorunlarını birer birer çözen Hakan Koştu, şehir içindeki trafik sorununu azaltmak ve transit geçişleri kent trafiğine eklememek için Çevre Yolu’nu da hayata geçirdi. Kavşak düzenlemelerinin bitmek üzere olduğu Çevre Yolu sonrası Adnan Menderes Bulvarı’da düzenlenerek yürüyüş ve bisiklet yollarını halkımızın hizmetine sunacak.

    Anafartalar Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Yeşilırmak Caddesi, K.Kemalbey Caddesi, M.Yazıcı Caddesi, Barbaros Caddesi, Kayhan Caddesi, Çaltıcı Bahçe Caddesi ardından Hasan Çelebi ve Fatih Caddelerinde de sıcak asfalt tamamlandı. Çok kısa zamanda da Üçkemer Caddesindeki asfaltlama çalışmaları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Adım adım tamamlanan caddelerle bağlantılı ara sokaklarda kilit parkeler tamamlanıyor ve Bergama yeni baştan kuruluyor.

TARİH VE KÜLTÜR KENTİ BERGAMA’DA KONSER VE TİYATRO GÖSTERİLERİ

    Tarih ve kültür kenti Bergama’da kültür sanat etkinlikleri, tiyatrolar, konserler, konferanslar ve resim sergileri düzenleniyor. Bergama Belediye’sinin düzenlediği etkinliklerle Bergama kültür ve sanata doyuyor, yaşayan mekânlarda kapsamlı görsel sanatlar sanatseverlerle buluşuyor. 

EditörEditör